комп_добр0

микроелементи0

Амінокислоти0


Для правильного розвитку і росту сільськогосподарських культур та отримання високого і якісного урожаю, рослинам потрібні поживні речовини.

Елементи живлення необхідні для життєдіяльності рослин поділяються на групи:

– Макроелементи N, Р, K (азот, фосфор, калій)

– Мезоелементи – Мg, Са, S (магній, кальцій, сірка)

– Мікроелементи B, Zn, Cu, Мо, Fe, Mn, Со, J, Cl (бор, цинк, мідь, молібден, залізо, марганець, кобальт, йод, хлор).

Макроелементи і мезоелементи потребуються у найбільшій кількості, адже є складовими багатьох компонентів рослини, включаючи нуклеїнові кислоти, білки і хлорофіл. Вони важливі для дихання і підтримки осмотичного тиску.

Провідна роль мікроелементів полягає у тому, що вони входять до складу тих ферментів, які є каталізаторами біохімічних процесів. Якщо рослинам не вистачатиме будь-яких мікроелементів, це призведе до цілої низки хвороб і зниження врожаю. Мікроелементи прискорюють ріст рослин і підвищують їх стійкість до несприятливих умов.

Для правильного росту всі рослини постійно потребують декілька основних елементів, таких як: азот, фосфор, калій. Їм необхідні і чисельні мікроелементи.

Кожний з таких елементів має різні властивості, які  допомагають рослинам рости і розвиватися.

Азот — невід‘ємний елемент для ферментів і білків, а також для хлорофілу (зелений пігмент рослин, що відповідає за фотосинтез та їх колір).

Фосфор є важливим елементом перетворення сонячної енергії на хімічну. Фосфор необхідний для росту рослин і зміцнення їх імунної системи.

Калій незамінний для фотосинтезу, формування рослинних білків, а також квітнення.

Наступні за важливістю елементи: магній (Mg), кальцій (Ca) і сірка (S).

Кальцій є невід’ємною частиною структури клітинної стінки. Він забезпечує утримання і транспортування інших корисних елементів живлення, а ще стійкість рослин до негативних зовнішніх впливів.

Магній потрібний для фотосинтезу, знаходиться у складі хлорофілу в усіх зелених рослинах. Магній активує чисельні ферменти, які необхідні рослинам для здорового росту.

Сірка допомагає у виробництві білків, вітамінів і ферментів, що потрібні для здорового і швидкого росту коренів і насіння.