фенмедифам

Фізичні та хімічні властивості: Хімічно чиста речовина – безбарвні кристали. У воді слабо розчинні, краще – в органічних розчинниках. За ступенем леткості відноситься до малолетких з’єднань.

Найближчий гомолог фенмедифаму – десмедифам. Застосовується в суміші з фенмедифаму. Такий комбінований препарат володіє більш широким спектром дії. Синтезовано велику кількість гомологів і аналогів фенмедифаму, але вони не набули практичного значення.

При температурі менше 200 ° С препарат стабільний. Також відрізняється високою стабільністю в кислих розчинах. У лужних і нейтральних – гідролізується.

Опис: До гербіциду чутливі дводольні бур’яни від фази сходів до освіти 4-х листків, злакові – у фазі появи 1-го листа.

Гербіцид є інгібітором нециклічного фотофосфорилування. Він, діючи на фотосинтез, порушує реакцію Хілла в чутливих рослинах. Це призводить до того, що поступово бур’яни відмирають. Симптоми пошкодження помітні через 4-8 днів.

До фенмедифаму чутливі пікульнік, лобода біла, гірчиця, грицики, ториця, редька дика, зірочник середній, горець берізка, рутка лікарська, талабан польовий, види горця (крім пташиного), мак-дикий, жовтозілля звичайне.

Стійкі види: щириця, амброзія полинолиста та багаторічні бур’яни, види ромашки, волошка синя, підмаренник чіпкий, горець пташиний.

Я гербіцид, який має виборчу дію, фенмедифам застосовується для боротьби з однодольними і дводольними бур’янами в посадках буряка і цикорію (по сходам культури) в фазу 2-х справжніх листків у культури і бур’янів. Не рекомендується обробляти посіви після дощу, по росі, а також хворі і ослаблені рослини буряка. Потрібно дотримуватися 2-2,5% концентрації робочого розчину.

При внесенні в грунт не ефективний.

Ефективність фенмедифаму знижується в прохолодну, хмарну погоду і підвищується в теплу. Дощ, який пройшов раніше 6 годин після закінчення обробки, також зменшує ефективність гербіциду.

При сильній засміченості і появі сходів бур’янів протягом усієї вегетації рекомендується дворазова обробка – 1-ша в фазі сім’ядоль, 2-а через 1,5-2 тижні після першої. Тривалість захисної дії складає близько місяця і більше.

Інструкція по застосуванню фенмедифаму
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

Класи небезпеки
Препарати на основі фенмедифаму відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.

Відображаються усі з 3 результатів