Діюча речовина:
Діючі речовини: галауксифен-метил (Arylex™ active), 9,6 г/л + піклорам, 48 г/л
Препаративна форма: концентрат емульсії
Хімічна група: арилпіколінати + піридинкарбоксилові кислоти
Норма витрати: 0,25 л/га
Упаковка: 3 л
Механізм дії:
Перевагою гербіциду є те, що активний ріст чутливих бур’янів припиняється протягом доби після проникнення препарату в рослини. Перші видимі ознаки пригнічення проявляються через 1-2 дні після внесення.
Остаточна загибель відбувається через 2-4 тижні після обробки, що залежить від видового складу і стадії розвитку бур’янів, ступеня забур’янення, а також погодних умов до, в момент і після обробки.
Arylex™ active (галауксифен-метил) входить до нового класу хімічних сполук– арилпіколінатів. За механізмом дії належить до групи синтетичних ауксинів (HRAC група O).
Піклорам – діюча речовина системної дії, поглинається листям і коренями, викликає порушення ростових процесів та загибель бур’янів.
Регламент застосування:
КУЛЬТУРА | Ріпак озимий |
НОРМА ВИТРАТИ | 0,25 л/га |
СПЕКТР ДІЇ | Однорічні дводольні бур’яни |
ФАЗА ВНЕСЕННЯ | Осінній період вегетації культури, починаючи від фази 2-х листків (BBCH 12) до фази 6 листків (BBCH 16) |
КРАТНІСТЬ ОБРОБОК ТА СЕЗОН | 1 за сезон |
Переваги:
- Створений на основі інноваційної молекули Arylex™ Active
- Має широке вікно застосування: від появи першої пари листків (ВВСН 12) до стадії 6-ти листків включно (ВВСН 16)
- Забезпечує відмінний контроль широкого спектру бур’янів, особливо зимуючих, з покращеною ефективністю проти підмареннику чіпкого, маку дикого, видів ромашки та ін.
- Контролює ряд дводольних бур’янів з родини капустяних: талабан польовий, грицики звичайні, кучерявець Софії, якщо на момент обробки бур’яни перебувають на ранніх фазах розвитку сім’ядолі – 4 листки
- Швидко проявляє симптоми дії
- Дієвий за прохолодних умов
ДОДАТКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
- Не рекомендується застосовувати Белкар, якщо посіви ріпаку озимого перебувають у стані стресу (внаслідок ушкодження рослин шкідниками, хворобами, нестачі живлення, попередньо застосованих препаратів, дії посухи чи спеки, надмірної вологості повітря та ґрунту, а також впливу прохолодних чи сухих погодних умов тощо).
- У разі застосування з препаратами-партнерами слід дотримуватись регламентів їх застосування.
Слід уникати перекриття та знесення робочого розчину на сусідні культури. Дощ, що випав протягом 1-ї години після внесення, може знизити ефективність дії препарату. - Відповідно до сільськогосподарської практики препарат рекомендується застосовувати, коли комахи-запилювачі не є активними (рано-вранці або пізно ввечері).
- Забороняється застосування в особистих підсобних господарствах, авіаційним методом, у водоохоронній зоні рибогосподарських водойм.
ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЮ СТІЙКОСТІ ДО ПРЕПАРАТУ
Завдяки тому, що гербіцид Белкар містить у своєму складі дві діючі речовини – галауксифен-метил та піклорам, ризик виникнення резистентності знижується.
Галауксифен-метил відноситься до нового класу хімічних сполук – арилпіколінатів, а піклорам – до класу піридинкарбонових кислот. Обидві діючі речовини, за міжнародною класифікацією, відносяться до групи ауксиноподібних гербіцидів (синтетичні ауксини, Group O, HRAC classification), ризик розвитку резистентності у якої визначений як низький.
Однак, щоб унеможливити чи мінімізувати будь-який потенційний ризик, слід дотримуватись таких рекомендацій:
- Використовувати максимально допустимі норми препарату для контролю важкоконтрольованих бур’янів.
- Забезпечувати ротацію культур у сівозміні.
- Здійснювати чергування гербіцидів з іншими механізмами дії на одному полі.
- Використовувати комбіновані програми та/або бакові суміші гербіцидів для посилення дії.