каптан

Фізичні та хімічні властивості: У чистому вигляді – біла речовина майже без запаху.

Технічний продукт – сіра або жовта кристалічна речовина зі специфічним неприємним запахом. Розкладається при температурі вище 100 ° C. У воді майже не розчиняється, краще в органічних розчинниках – бензолі, ацетоні, діхлоретані, хлороформі. Препарат в зовнішніх умовах стійкий, але при підвищеній вологості легко гідролізується з утворенням тетрагідрофталіміду, хлороводню, CO2 і сірки. Особливо швидко протікає гідроліз у присутності лугів при підвищеній температурі. Тому препарат не сумісний з іншими пестицидами або добривами лужного характеру.

Виділяється при розкладанні хлористий водень легко руйнує паперову тару, внаслідок чого останню не рекомендується для упаковки каптана. Не викликає корозії металів, але продукти розкладання корозійні.

Опис: Каптан має високу фунгіцидну і слабку бактерицидну активність і використовується як високоефективний замінник бордоської рідини.

Володіє малим захисним ефектом – 5-7 днів, тому необхідні повторні обробки від двох до п’яти разів, в залежності від культури. Каптан – захисний, контактний фунгіцид.

Сприяє підвищенню періоду зберігання плодів, однак при обробці виноградної лози каптан негативно впливає на спиртове бродіння, гальмує розвиток дріжджових грибів.

Зареєстровані препарати на основі каптана застосовуються проти хвороб яблуні (парша).

Інструкція по застосуванню каптану
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

Класи небезпеки
Препарати на основі каптану відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу для бджіл.

    Відображаються усі з 5 результатів