пендиметалін

Фізичні та хімічні властивості: Пендиметалін – жовто-помаранчеві кристали. Добре розчинний у хлороформі, бензолі, дихлорметані, толуолі. У петролейному ефірі розчиняється слабо. При зберіганні при 5 – 130 ° С в лужному і кислому середовищах стійкий. На світлі піддається повільному руйнуванню. Період напіврозпаду у воді менше 21 дня.

Опис: Пендиметалін – передпосівний і передсходовий гербіцид. Високоактивний проти однорічних злакових і дводольних бур’янів, знищує проростки і сходи. Захисна дія триває до дев’яти тижнів. Виявляє вибірковість до зернових, кукурудзи, рису при післяпосівному передвсходовому застосуванні; по відношенню до бобів, бавовнику, арахісу і сої при передпосівної поверхневої закладенні в грунт; до овочевих (томати, капуста) – при обробці до посіву або висадки розсади. Бур’яни гинуть в період проростання, сходи – через 3-4 дні. Діюча речовина поглинається коренями і пагонами бур’янів. Бур’яни, які зазнали дії препарату, незабаром після проростання гинуть. Ефект препарату проявляється по вегетуючих бур’янів. Пендиметалін, як і інші динітроаніліни, пригнічує кореневу меристему, порушує пізні стадії мітозу. Він блокує утворення білка – тубуліну, з якого складаються мікротрубочки, необхідні для поділу клітини. Завдяки цьому, обробка препаратом призводить до порушення кореневого харчування, уповільнення розвитку і зростання бічних коренів, виснаження і, потім, загибелі рослин. Пендиметалін, як і інші динітроаніліни, активний лише по відношенню до проростаючого насіння, тому призначається лише для грунтового внесення. Симптоми пошкодження: скручування коренів, утворення на їх кінчиках пухлин, уповільнений розвиток бічних коренів, руйнування і скручування в зоні гіпокотиля, виснаження стебла і пурпурне або червоне забарвлення пророслих злакових бур’янів. Пригнічуються такі види: вероніка, підмаренник, незабудка, проліска однорічна, ториця, ромашка лікарська, рутка, горяни.

При достатній кількості опадів гербіцид ефективно пригнічує бур’янисту рослинність, при помірній він відіграє допоміжну роль. Якщо протягом 8 – 10 днів після внесення препарату випало 25 – 30 мм опадів, то гербіцидом будуть придушені галінсога дрібноквіткова, жовтозілля звичайне, горяни шорсткі і в’юнкові, рутка лікарська, просо куряче, лобода садова і розлога, лобода біла, види щириці, мокриця, фіалка польова, дрібнопелюстник канадський, пікульник звичайний, паслін чорний, види ромашки, портулак городній, глуха кропива пурпурова, ториця польова, мишій зелений і сизий, вероніка (види), гірчиця польова, зірочник середній, тонконіг звичайний, незабудка польова, осот (види), грицики, пупавка польова, редька дика, ромашка непахуча, сорго (види).

Інструкція по застосуванню пендиметаліну
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

Класи небезпеки
Препарати на основі пендиметаліну відносяться до 2 і 3 класів небезпеки для людини і 3 класу небезпеки для бджіл.

Відображаються усі з 2 результатів