Оксид калію (K2O)

Фізичні та хімічні властивості: Оксид калію – тверда кристалічна речовина, яка утворює безбарвні кристали, іноді може бути блідо-жовтого забарвлення. Має дві стійкі кристалічні модифікації: кубічну (до 372 ° С) і гексагональну (вище 372 ° С). При кімнатній температурі він володіє твердим агрегатним станом. Температура плавлення цієї речовини дорівнює 740 градусів Цельсія. Щільність складає 2,32 г/см3. При термічному розкладанні даного оксиду утворюється пероксид цього ж металу і чистий калій. Розчинний в органічних розчинниках. У воді не розчиняється, а вступає в реакцію з нею. Володіє високою гігроскопічністю.

Опис: Даний оксид є одним з компонентів мінеральних добрив. Калій дуже важливий для рослин, так як підвищує їх стійкість до різних захворювань. Нестачу калію, а відтак і доцільність внесення підживок, що містять цей елемент, можна визначити або візуально, відстеживши наведені вище ознаки, або проаналізувавши агрохімічні характеристики ґрунту. Хочете високу врожайність – приділіть вирощуваним культурам достатньо уваги. Калійні МД вносять в ґрунт будь-якого типу: чорноземний, глинистий, піщаний та ін. Найменша кількість доступного калію є в легких механічних ґрунтах (піщаних та супіщаних), а також торфовищах. Саме вони потребують відповідної обробки першочергово. Крім типу ґрунту, необхідно враховувати потреби конкретної культури. Найвище винесення калію властиве картоплі, кормовим коренеплодам та капусті. Саме їх важливо забезпечити цим елементом, перш за все.

Найкраще вносити підживлення в осінній період, під зяблеву оранку, у вологий шар ґрунту, спільно з іншими удобрювальними композиціями. Припосівне внесення не рекомендоване, оскільки не є винятком зниження сходження насіння.
Найбільше потребують калійних МД томати. Тут калій впливає не так на врожайність, як на якість плодів. По-друге, огірки – одна з найбільш вимогливих до всіх елементів культур. Завдання калію – оптимальний розвиток і врожайність. По-третє, виноград. Його насичувати калієм потрібно щороку через ґрунтове внесення, оскільки цей елемент щосезону споживається культурою в значних обсягах.
Якщо ви працюєте з ділянками, де запланований високий урожай, калійні добрива потрібно вносити не тільки під ті культури, які мають потребу у великій кількості калію, а й під зернові теж. Примітно, що такі підживки, внесені в ґрунт, практично повністю засвоюються рослинами.

Інструкція по застосуванню оксиду калію
Згідно поширеній практиці, інструкції по застосуванню тієї чи іншої речовини розробляються відповідно до препаратів, що містять цю речовину.

    Показано 1–24 із 29